صادرکنندگان با تضمین صندوق ضمانت صادرات ۲ درصد تخفیف می‌گیرند

 به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) به نقل از بانک توسعه صادرات، علی صالح آبادی در جمع صادرکنندگان در اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی یزد با اعلام این مطلب افزود: البته بهترین وثیقه مشتریان خوش حسابی است همچنانکه سابقه و اعتبار سنجی مشتری توسط بانک در تعامل طرفین دارای اهمیت است.
 وی ادامه داد: تسهیلات پرداختی شعبه یزد ۳۲۰۰ میلیارد ریال در استان بوده است درحالی که منابع سپرده ای نزد تنها شعبه این بانک در یزد ۲۶۰ میلیاردریال بوده است.
 صالح آبادی اعلام کرد: هر شرکتی به کشور روسیه صادرات داشته باشد می تواند از خدمات و تسهیلات جدید سرمایه در گردش بانک توسعه صادرات استفاده کند. البته روسیه بر کیفیت کالا تاکید دارد لذا مشتریان باید استانداردهای روسیه را رعایت کنند.
 مدیرعامل بانک توسعه صادرات اظهار داشت: صادرکنندگان ایرانی می توانند بانک طرف حساب خود را که در اعتبارسنجی بانک توسعه صادرات امتیاز لازم را کسب کرده باشد به بانک معرفی کنند. وی از آمادگی این بانک برای باز کردن خط اعتباری به نفع آن کشور و خریداران به صورت ارزی وهمچنین تنزیل اعتبار اسنادی مشتریان در بانک توسعه صادرات خبرداد.
 وی با اعلام این مطلب که بانک کنار مشتری معنا پیدا می کند، اظهارداشت: تاکنون یکهزار و ۳۰۰ مشتری عضو باشگاه مشتریان بانک توسعه صادرات شده اند و ازاین طریق می توانند پیشنهادها و دیدگاههای خود را به بانک منتقل کنند.
 وی یادآور شد: بانک توسعه صادرات در پی این است، هر صادرکننده ای در کشور باید بتواند حداقل از یک خدمت این بانک بهره مند شود.
 صالح آبادی در سفر یک روزه خود به یزد به همراه تعدادی از مدیران و اعضای هیات مدیره این بانک از طرح فولاد آلیاژی ایران و شرکت مجمتع فولاد ارد کان که توسط بانک توسعه صادرات ایران تامین مالی شده، بازدید کردند. در این بازدید راهکارهای افزایش همکاری و تعامل بانک با این دو شرکت به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *