راس گیری آنلاین چک به همراه آموزش محاسبه اصل و فرع چک

معرفی سیستم

با سلام به همه کاربران عزیز همراهان سافت ابزار پیش رو یک سیستم راس گیری آنلاین چک میباشد.شما با وارد کردن مقادیر مورد نیاز و کلیک بر روی دکمه محاسبه ، سیستم اقدام به محاسبه راس چکهای وارد شده همراه با اصل و فرع چکها با نرخ بهره مورد نظر شما محاسبه خواهد کرد.


روزهای باقی مانده تا سررسید مبلغ چک عملیات

راهنمای استفاده از سیستم آنلاین رأس گیری چک:

جهت محاسبه راس چکها ابتدا باید لیست چکهای خود را جهت محاسبه وارد سیستم نمایید برای این منظور اطلاعات مورد نیاز هر کدام از چکها را در فیلدهای روزهای باقی مانده تا سررسید و مبلغ چک وارد نموده و بر روی دکمه اضافه کردن به لیست چکها کلیک نمایید ، تا به جدول چکها اضافه گردد. به همین صورت چک بعدی را وارد نمایید بعد از ورود اطلاعات چکها باید نرخ بهره مورد نظر جهت محاسبه اصل و فرع چکها وارد نمایید. نرخ بهره باید به صورت اعشاری به این صورت وارد گردد: ۰٫۰۵

سپس بر روی دکمه محاسبه  کلیک نمایید تا رأس زمانی و اصل و فرع چکها محاسبه گردد.

روش محاسبه راس چکها توسط سیستم:

روش محاسبه رأس زمانی:

به این صورت میباشد که ابتدا روزهای باقی مانده تا سر رسید هر چک در مبلغ همان چک ضرب میگردد بعد اعداد بدست آمده تمام چکها با هم جمع شده و بر جمع مبلغ چکها تقسیم میگردد. به این شکل رأس زمانی چکها بدست می آید.

محاسبه راس زمانی چک

بعد از محاسبه راس زمانی چکها شما میتوانید به ازای تمامی چکها یک فقره  چک به مبلغ ۱۶،۲۰۰،۰۰۰ ریال به تاریخ ۵۵ روز آینده دریافت نمایید.

روش محاسبه فرع چکها:

برای این منظور باید جمع چکها را در نرخ مورد نظر ضرب نموده و حاصل ضرب را در عدد بدست آمده در رأس زمانی ضرب نموده و درنهایت حاصل بدست آمده را بر ۳۶۵ تقسیم می نمایید. حاصل بدست آمده فرع چکهای شما میباشد.

نکته:مبنای محاسبه نرخ بهره سالانه میباشد. یعنی اگر شما قصد محاسبه نرخ ماهانه بهره با ۳ درصد را داشته باشید باید آن را در عدد ماههای سال که میشود ۱۲ ضرب کنید که نتیجه آن میشود ۳۶ درصد و سپس در فرمول قرار دهید.

محاسبه اصل و فرع چک